Podsumowanie roku naszej kancelarii w sprawach frankowych

Przyszedł czas na podsumowanie 2022 roku działalności naszej kancelarii w sprawach frankowych. Kancelaria Czyżewski Nowojski Ostaszewski od ponad 4 lat skutecznie walczy o unieważnienia i odfrankowienia umów kredytów indeksowanych, jak i denominowanych. Reprezentujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. Jeszcze żaden rok nie był dla nas i naszych klientów tak dobry, jak ten (*rok 2022). Dlaczego? O tym w dzisiejszym wpisie. 

Rok 2022 rokiem frankowiczów – nasze pozwy

Nasza kancelaria w bieżącym roku uzyskała ponad 70 wyroków oraz blisko dwa razy tyle  zabezpieczeń wstrzymujących płatności rat kredytów na czas trwającego procesu. Niemal wszystkie zapadłe orzeczenia to ustalenia nieważności. Tylko jedno orzeczenie (wyrok Sądu Okręgowego w Olsztynie) to odfrankowienie. W naszej ponad 4 lat działalności udało się nam wspólnie z klientami wygrać 100% spraw. Najważniejsze orzeczenia publikujemy w zakładce nasze orzeczenia.

Wygraliśmy  sprawy m.in. przed Sądem Okręgowym w: Poznaniu, Warszawie, Legnicy, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Bydgoszczy, Olsztynie, Łodzi, Szczecinie i Koszalinie. 

Nasi klienci uzyskali wyroki w których ustalono nieważność umów z bankami takimi, jak: GE Money, BPH, PKO SA, Mbank, Millennium, PKO BP, Getin Bank, BGŻ, BZ WBK, Kredyt Bank. Raiffeisen, BNP Paribas, 

Wszyscy klienci, którzy uzyskali prawomocne orzeczenia, zostali skutecznie rozliczeni z bankami, głównie poprzez potrącenie. Banki we wszystkich sprawach (poza jedną) dobrowolnie wydały listy mazalne na potrzeby wykreślenia hipoteki. W jednej sprawie złożyliśmy wniosek o wykreślenie hipoteki na podstawie wyroku do wydziału ksiąg wieczystych.

Złożyliśmy również kilkanaście odpowiedzi na skargi kasacyjne. 

Pozwy w sprawach frankowych 

Do Sądów złożyliśmy w tym roku 208 nowych pozwów. Udzieliliśmy ponad 900 konsultacji na rzecz kredytobiorców frankowych. Prężnie działają nasze oddziały w Bydgoszczy, Poznaniu, Gdańsku oraz Warszawie, głównie za sprawą naszych prawników: r.pr. Daniela Ostaszewskiego, adw. Rafała Przybyszewskiego, r.pr. Marcina Nowojskiego, apl. rad. Jacka Firleja, prawnika Adama Sawarzyńskiego oraz asystentów z Panem Jakubem Jankowskim na czele. 

Niemal codziennie nasi prawnicy uczestniczą w rozprawach, zarówno stacjonarnych, jak i zdalnych. 

Jak wynika z informacji przekazywanych przez media, w Sądach w sprawach frankowych może znajdować się już nawet ponad 100 000 pozów. Większość z nich rozpatruje Sąd Okręgowy w Warszawie. 

Ranking kancelarii frankowych

Miło nam poinformować, iż nasz trud został dostrzeżony przez ekspertów. W najnowszych rankingu Enerad umiejscowiono nas na drugim miejscu wśród tzw. kancelarii frankowych. Wśród głównych zalet dostrzeżono m.in. wygrane sprawy, indywidualną wycenę sprawy, doświadczony zespół. 

LINK: https://enerad.pl/aktualnosci/ranking-kancelarii-frankowych/ 

Działalność informacyjna wśród kredytobiorców

Misją naszej kancelarii jest niesienie pomocy prawnej wszystkim tym, którzy zostali poszkodowani przez niezgodne z prawem działania banku. Między innymi w tym celu napisaliśmy i opublikowaliśmy kilka poradników dla kredytobiorców. Do najważniejszych należą:

  1. Poradnik Frankowicza, w którym opisujemy, dlaczego umowy kredytów są wadliwe, jakie korzyści może odnieść kredytobiorca z unieważnienia, czy też odfrankowienia umowy kredytu oraz na co zwrócić uwagę w swojej umowie kredytu przygotowując się do pozwanego banku. Treść poradnika jest dostępna TUTAJ
  2. Proces frankowy krok po kroku, w którym w prostych i zrozumiałych słowach opisujemy to, jak wygląda sprawa frankowa, jakie czynności są podejmowane w jej trakcie oraz to, jak po procesie rozliczyć się z Bankiem. Poradnik dostępny jest TUTAJ 

Nadto przez cały 2022 r. regularnie publikowaliśmy posty oraz artykuły na naszym blogu. Dzięki temu nasi odbiorcy na bieżąco mogli zapoznawać się z najważniejszymi zagadnieniami pojawiającymi się w sprawach frankowych, a nadto informowaliśmy ich o zmianach w orzecznictwie oraz o postępach w prowadzonych przez nas sprawach. Blog z naszymi artykułami i postami jest dostępny TUTAJ

Wynagrodzenie za korzystanie z kapitału

Niezależnie od spraw o ustalenie nieważności umów kredytów frankowych, reprezentowaliśmy w kilkunastu sporach frankowiczów o tzw. wynagrodzenie za korzystanie z kapitału. Udało się nam już w kilku sprawach (głównie w sytuacji, w której bank przedstawiał wierzytelność o wynagrodzenie do potrącenia), przekonać sądy o niezasadności podnoszonych roszczeń.  

Skarga na decyzję restrukturyzacyjną Getin

Jako kancelaria zajmująca się sprawami frankowiczów, po kontrowersyjnej decyzji o restrukturyzacji Getin, pro bono, w imieniu kilkudziesięciu klientów banku, złożyliśmy skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Wierzymy, że skuteczna skarga otworzy drogę do dochodzenia roszczeń przeciwko Skarbowi Państwa.   

Pomoc kredytobiorcom złotówkowym borykającym się z WIBOR-em

W połowie 2022 r. zaczęliśmy również pomagać kredytobiorcom złotówkowym, których dotknął znaczny wzrost wskaźnika WIBOR. W tym celu założyliśmy specjalną stronę internetową, na której kredytobiorcy mogą uzyskać informacje na temat tego, dlaczego ich umowa kredytu jest wadliwa, o co chodzi z tym wskaźnikiem WIBOR, kto go ustala, a także jakie środki prawne mogą zostać przez nich podjęte celem uwolnienia się od wysokich rat kredytu złotówkowego. 

Strona internetowa jest dostępna TUTAJ

Mecenas Daniel Ostaszewski w mediach

Rok 2022 to również czas, w którym Mecenas Daniel Ostaszewski często udzielał wypowiedzi w mediach- telewizji oraz gazetach, komentują najważniejsze wydarzenia w “świecie frankowym”. 
>>> Zobacz tutaj <<<

Kancelaria CNO świadczy usługi prawne m.in. w zakresie spraw frankowych.

e-mail: d.ostaszewski@legal.pl,

telefon: 511-030-795

Ostatnie posty: