Biuro Poznań

Święty Marcin 25 / 7

Biuro Warszawa

ul. Skierniewicka 10A

Biuro Bydgoszcz

Stary Rynek 15-21 lok. 10

O nas

Kancelaria Czyżewski Nowojski Ostaszewski posiada dedykowany dział zajmujący się sprawami frankowymi. W skład zespołu wchodzą między innymi adwokaci, ekonomiści, księgowi, analitycy bankowi.

Pełne zaangażowanie, indywidualne podejście do sprawy oraz najwyższa staranność – to podstawowe zasady, jakimi kierujemy się w swojej praktyce, jako adwokaci. Reprezentujemy frankowiczów w sporach z bankami MILLENIUM, PKO, GETIN, BPH, Raiffeisen, Santander .

Zespół kancelarii

Daniel Ostaszewski

Adwokat, Mediator
 • Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze największych podmiotów gospodarczych w kraju i za granicą (w tym spółek giełdowych).
 • Specjalista w dziedzinie prawa handlowego i cywilnego.
 • Swoje doświadczenie zdobywał w najlepszych kancelariach prawnych w kraju.
 • Ukończył studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Università degli Studi di Catania we Włoszech.

 

Oprócz pracy zawodowej zajmuje się działalnością dydaktyczną prowadząc wykłady, szkolenia oraz publikując artykuły w prasie prawniczej. Uczestnik licznych konferencji polskich oraz międzynarodowych. Biegle posługuje się językiem angielskim. Autor poczytnego bloga Spółki w praktyce.

Poza pracą zawodową występuje na deskach teatrów oraz maluje i gra na gitarze. Od dziecka kocha sport.

Rafał Przybyszewski

Adwokat
 • Skutecznie pełni rolę pełnomocnika w sprawach cywilnych i obrońcy w procesach karnych .
 • Współpracuje z doświadczonymi adwokatami i zespołami specjalistów renomowanych kancelarii z całej Polski.
 • Jako aplikant adwokacki zdobywał doświadczenie w obsłudze spółek i przedsiębiorców, współtworząc zespół prawników Konsorcjum Adwokatów w Bydgoszczy.
 • Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

Rzeczowy w mowie, precyzyjny w piśmie, konsekwentny w działaniu. Zawsze wierzy w sukces, dlatego wnikliwie analizuje ryzyko i wytrwale poszukuje nowych możliwości. Dzięki ugruntowanej wiedzy, bogatemu doświadczeniu i rozważaniu potrzeb klientów, śmiałe strategie przekuwa w pożądane rezultaty. Przestrzega najwyższych standardów etyki zawodowej, a relacje z klientami opiera na zasadzie pełnej dyskrecji i zaufania

Jacek Firlej

Aplikant radcowski
 • Jeden z najlepszych absolwentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.
 • W trakcie studiów wielokrotnie doceniany przez władze uczelni oraz władze województwa za wkład w krzewienie i popularyzowanie nauki.
 • Prelegent oraz organizator licznych konferencji o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym poświęconych tematyce prawa cywilnego, oraz prawa bankowego.
 • Specjalizuje się w prawie bankowym w szczególności zaś w tzw. sprawach frankowych.

Pomimo młodego wieku posiada już kilkuletnie doświadczenie zawodowe zdobywane w najlepszych poznańskich kancelariach. Aktualnie specjalizuje się w sporach z Bankami oraz w obsłudze podmiotów gospodarczych. W pracy zawodowej stara się kłaść duży nacisk na wysoką jakość świadczonych przez siebie usług oraz na płynną komunikację z klientami, dla których zawsze znajduje czas.