Umów się na konsultację:

511 030 795

d.ostaszewski@cno-legal.pl

Kolejna wygrana z Raiffeisen!

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że po raz kolejny odnieśliśmy sukces w sporze z Bankiem Raiffeisen. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga III Wydział Cywilny, (w składzie: sędzia (del.) Agnieszka Perehubka) unieważnił umowę kredytu frankowego. Klient zawarł umowę w 2007 roku z bankiem Polbank EFG (obecnie Raiffeisen Bank International).

Treść wyroku

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga III Wydział Cywilny:

  1. ustala, że umowa kredytu o kredyt hipoteczny nr xxx zawarta 23 lutego 2007 r. pomiędzy naszym klientem , a poprzednikiem prawnym pozwanego banku – EFG Eurobank Ergasias S.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce z siedzibą w Warszawie jest nieważna;
  2. zasądza od pozwanego Raiffeisen Bank International AG (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce na rzecz powoda kwotę 64.164,49 zł oraz kwotę 5.064,43 CHF wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie liczonymi od 7 marca 2023 r. do dnia zapłaty;
  3. w pozostałym zakresie powództwo oddala;

Podsumowanie

Teraz zaczekamy na apelację Banku, która zapewne zostanie wniesiona. Patrząc jednak na aktualną linię orzeczniczą (97% spraw kończy się zwycięstwem kredytobiorców), liczymy na utrzymanie wyroku. 

Po zakończeniu postępowania sądowego kancelaria wezwie Bank do zapłaty. Dodatkowo w wezwaniu dokona kapitalizacji odsetek, wskazując konkretną kwotę, jaka należy się naszym klientom z tego tytułu. Tym samym kredytobiorcy uzyskają dodatkową korzyść. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kredytobiorcy mogą zyskać na odsetkach, kliknij TUTAJ

Po upływie terminu wskazanego w wezwaniu do zapłaty, złożymy oświadczenie o potrąceniu i tym samym rozliczymy naszych klientów z kredytu.

Sprawę prowadził r.pr Daniel Ostaszewski wraz z zespołem.

Polecamy również artykuł, który opisuje szczegółowe rozpisanie i omówienie wszystkich etapów postępowania zmierzającego do ustalenia nieważności umowy kredytu frankowego oraz końcowego rozliczenia się z Bankiem będzie przydatne również dla tych, którzy rozpoczęli już swój proces.

Daniel Ostaszewski

Radca prawny, Mediator

Masz jakieś pytania? Zastanawiasz się czy Twoja umowa frankowa jest wadliwa? Chcesz pozwać bank a może zostałeś pozwany i szukasz pomocy?

Nasza kancelaria pomaga frankowiczom w ponad 900 sporach. uzyskaliśmy już ponad 200 korzystnych wyroków. Główna spejcalizacją naszej kancealrii są tzw. kredyty frankowe (kancelaria frankowa, kancelaria pomocy frankowiczom).

Ostatnie posty:

Zostaw nam swój numer telefonu lub adres email, a skontaktujemy się z Tobą.