Umów się na konsultację:

511 030 795

d.ostaszewski@cno-legal.pl

Bank BPH pokonany w cztery miesiące! Szybki wyrok Sądu

Dziś zapraszamy Państwa do zapoznania się z artykułem, opisującym jedno z szybszych postępowań, z jakimi mieliśmy do czynienia w naszej wieloletniej praktyce sądowej. Sąd Okręgowy w Olsztynie, w sprawie naszych Klientów przeciwko Bankowi BPH S.A. (poprzednio GE Money Bank S.A.), wydał wyrok po czterech miesiącach postępowania. Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu i przebiegiem postępowania.

Treść wyroku Sądu – unieważnienie umowy i zasądzenie dochodzonych kwot

Sąd w pełni podzielił stanowisko przedstawiane przez naszą Kancelarię w postępowaniu w całości, a w konsekwencji unieważnił umowę i zasądził kwoty, zgodnie z treścią pozwu. Co bardzo istotne, sąd uwzględnił również pozew w zakresie odsetek i zasądził odsetki ustawowe za opóźnienie od dnia wniesienia pozwu do dnia zapłaty. 

Wyrok I instancji – czy banki składają apelacje?

Co oczywiste, wyrok sądu I instancji nie oznacza końca sporu z bankiem, albowiem każdej ze stron przysługuje apelacja od wyroku. Dotychczas, banki w każdej sprawie wniosły środki odwoławcze, natomiast ostatnimi czasy, sytuacja to ulega zmianie i w coraz większej ilości spraw, po wyroku sądu I instancji, dochodzi do rozliczenia. Jeżeli są Państwo zainteresowani tematem apelacji w sprawach frankowych, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem w tej sprawie oraz wywiadem mec. Daniel Ostaszewskiego dla serwisu Prawo.pl. Link do artykułu z przekierowaniem do wywiadu, znajduje się TUTAJ.

Rozliczenie z bankiem – jak wygląda ten proces?

Po prawomocnym wyroku Sądu – pierwszej lub drugiej instancji, należy przejść do rozliczenia z bankiem. Rozliczenie to, w zależności od banku oraz taktyki procesowej, może przybrać różne formy. Zawsze jednak polega ono na tym, aby rozliczyć wzajemne roszczenia – bank może żądać zwrotu kapitału, a Frankowicz wszystkiego, co świadczył. Obecnie, rozliczenie z bankiem opiera się na oświadczeniu o potrąceniu kierowanym do banku albo na podpisaniu z bankiem porozumienia kompensacyjnego. Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o rozliczeniu z bankiem i wykreśleniu hipoteki z księgi wieczystej, zapraszamy do zapoznania się z artykułem, dostępnym TUTAJ.

Podsumowanie

Sprawa, którą pokrótce opisaliśmy wyżej, bez wątpienia zasługuje na uwagę, chociażby ze względu na to, że naszej Kancelarii oraz naszym Klientom udało się uzyskać wyrok w cztery miesiące od złożenia pozwu. Biorąc pod uwagę obecną sytuację w polskich sądach, jest to bardzo krótki czas oczekiwania, który wart jest odnotowania. 

Oczekujemy teraz na ruch ze strony banku, gotowi na każdy scenariusz.

Masz jakieś pytania? Zastanawiasz się czy Twoja umowa frankowa jest wadliwa? Chcesz pozwać bank a może zostałeś pozwany i szukasz pomocy?

Nasza kancelaria pomaga frankowiczom w ponad 900 sporach. uzyskaliśmy już ponad 200 korzystnych wyroków. Główna spejcalizacją naszej kancealrii są tzw. kredyty frankowe (kancelaria frankowa, kancelaria pomocy frankowiczom).

DANIEL OSTASZEWSKI
radca prawny

e-mail: d.ostaszewski@legal.pl

telefon: 511-030-795

Ostatnie posty:

Wpisz swój numer oddzwonimy do Ciebie