WYROK FRANKOWY MILLENIUM

WYROK FRANKOWY MILLENIUM

Miło nam poinformować, że po raz kolejny WYGRALIŚMY proces frankowy w nieco ponad 4 miesiące. TYM RAZEM PADŁ BANK MILLENNIUM. SĄD USTALIŁ NIEWAŻNOŚCI I ZASTOSOWAŁ TEORIĘ DWÓCH KONDYKCJI. Niedawno pisaliśmy o naszej rekordowej wygranej z Getin w 4 miesiące w Warszawie… Dziś przyszła pora na wygraną z Millenium w Legnicy.

Sprawa frankowa z Millenium- frankowicze Millenium

Dziś (16 września 2021 roku), po przeprowadzeniu zaledwie jednej rozprawy i w nieco 4 miesiące od dnia złożenia pozwu, Sąd Okręgowy w LEGNICY w osobie sędzia Agata Kawa- Jerka ustalił, że umowa kredytu hipotecznego banku MILLENIUM z 2006 roku jest w całości nieważna;

  • zasądził zwrot ponad 260 000 złotych wraz z odsetkami od 23 kwietnia 2021 roku;
  • kosztami obciążył bank i zasądził na rzecz powodów 11 800 złotych i 34 złotych opłaty skarbowej.

Sąd potwierdził w całości nasze stanowisko co do wadliwości umowy kredytu frankowego Millenium. Główne motywy rozstrzygnięcia:

  • bank stosował niedozwolone zapisy dot. ustalania kursu kupna i sprzedaży CHF
  • frankowicze nie mieli możliwości spłaty w CHF;
  • sam sposób stworzenia umowy PLN z indeksacją do CHF z nieograniczonym ryzykiem kursowym jest sprzeczny z zasadami współżycia społecznego, a frankowicze nie powinni być narażeni na takie ryzyko;
  • frankowiczom nie przedstawiono symulacji kursu CHF;

Sąd nie uwzględnił zarzutu przedawnienia, który został podniesiony przez bank. Zdaniem Sądu, początek biegu terminu przedawnienia należy liczyć nie szybciej niż od około 2019 roku, kiedy o procesach frankowych zrobiło się głośno, a w szczególności wydano wyrok TSUE w sprawie Państwa Dziubak.

UWAGA to co nas cieszy szczególnie. Sąd podzielił nasz argument, że do sumy spełnionych świadczeń przez frankowicza należy wliczać wszystkie opłaty okołokredytowe m.in. ubezpieczenie pomostowe, na życie oraz ubezpieczenie niskiego wkładu. Dało frankowiczom dodatkową korzyść w kwocie około 21 000 złotych.

Wyrok jest nieprawomocny. Sprawę prowadzą adw. Daniel Ostaszewski oraz Jacek Firlej. Czekamy z niecierpliwością na apelację banku Millennium.

Kancelaria Czyżewski Nowojski Ostaszewski sp. k. świadczy usługi prawne m.in. w zakresie spraw frankowych.

Dane kontaktowe:
d.ostaszewski@cno-legal.pl,
telefon: 511-030-795

Ostatnie posty: