Kancelarie frankowe Poznań. Którą Kancelarię wybrać?

Powiat poznański od kilkunastu lat rozwija się bardzo intensywnie. W samym Poznaniu, jak i w okolicznych miejscowościach od lat są realizowane inwestycje mieszkaniowe, polegające na wznoszeniu nowych bloków, czy też na tworzeniu osiedli domków jednorodzinnych. W latach 2003-2008 większość z tych inwestycji była finansowana z kredytów frankowych. O ile w tamtym okresie kredyty frankowe były korzystnym rozwiązaniem, pozwalającym na znaczne zmniejszenie koszów kredytu (niższe oprocentowanie, niższa rata itp.), o tyle aktualna sytuacja poznańskich frankowiczów nie zgoła odmienna. Nagły wzrost kursu franka szwajcarskiego spowodował, że wielu Poznaniaków mimo spłacania kredytu frankowego od kilkunastu już lat, nadal ma więcej do oddania na rzecz Banku, niż kwota wypłaconego im kapitału. Taka sytuacja skłania do refleksji oraz do poszukiwania wyjścia z tej trudnej sytuacji. Jednym z takich rozwiązań jest proces frankowy oraz zaskarżenie umowy kredytu frankowego.

Kancelarie frankowe w Poznaniu. Trudności w wyborze.

Frankowicze, którzy są zdecydowani na zaskarżenie swojej umowy kredytu frankowego, korzystają zwykle z usług profesjonalnych pełnomocników (tj. adwokatów lub radców). Dla wielu z nich proces frankowy będzie ich pierwszym procesem w życiu. Kredytobiorcy Ci są zatem niedoświadczeni i nie do końca wiedzą czym kierować się dokonując wyboru kancelarii frankowej. Oczywiście najlepiej, jeśli kancelaria frankowa miałaby już duże doświadczenie w sprawach frankowych, wielu specjalistów zajmujących się tego typu sprawami a także jakieś sukcesy w sporach z Bankami.

I tu pojawia się pierwszy problem. W Poznaniu jest bowiem kilkanaście kancelarii frankowych. Każda z tych kancelarii ma umieszczoną na swojej stronie internetowej informacje, że posiada bogate doświadczenie w sprawach frankowych, wybitnych specjalistów, a także liczne sukcesy…

Kancelaria frankowa Poznań. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze kancelarii frankowej?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na skład/zespół kancelarii frankowej. Kancelaria frankowa powinna bowiem współpracować z co najmniej jednym adwokatem lub radcą prawnym. Jest to bardzo istotne z tego powodu, że tylko adwokaci oraz radcy prawni są profesjonalnymi pełnomocnikami i w konsekwencji tylko oni będą mogli reprezentować Frankowicza w trakcie procesu (w tym na rozprawie).

Dalej należy zwrócić uwagę na siedzibę kancelarii frankowej. Jeśli zależy nam na bezpośrednim kontakcie oraz na spotkaniach „twarzą w twarz” warto sprawdzić, czy Kancelaria, aby na pewno ma swoją placówkę w Poznaniu, a jeśli tak to, w którym miejscu.

Kolejnym czynnikiem, na który powinniśmy bardzo mocno uważać, jest opinia o danej kancelarii. W tym zakresie warto rozpytać się wśród znajomych oraz rodziny czy kojarzą daną kancelarię, a jeśli tak, to czy coś o niej wiedzą. Warto także poczytać opinie, jakie są umieszczane przez innych klientów na stronach takich jak Facebook, czy też Google. Im więcej pochlebnych opinii ma dana kancelaria tym lepiej. Świadczy to wówczas o tym, że kancelaria dba nie tylko o własny interes, ale także o satysfakcję i zadowolenie swoich klientów.

Następnie warto także przejrzeć stronę internetową danej kancelarii frankowej. W tym zakresie należy zwrócić szczególną uwagę na sekcje blog oraz aktualności. W zakładce tej powinny się znajdować liczne wpisy na temat spraw frankowych, jak i aktualnych wydarzeń związanych ze sporami frankowymi. Tutaj należy również zwrócić uwagę na daty dodawania takich postów. Jeśli są one regularnie publikowane od dłuższego już czasu, to oznacza to, że trafiliśmy na dobrą kancelarię frankową.

Kancelarie frankowe w Poznaniu. Wybrałem już kilka kancelarii, co potem?

Wiele Kancelarii oferuje swoim klientom 3 formy konsultacji: telefoniczną, wideokonferencję oraz spotkanie w placówce Kancelarii. W trakcie takiej konsultacji warto wyjaśnić kilka kwestii, które potem mogą okazać się problematyczne.

Po pierwsze, wysokość wynagrodzenia. Kancelaria frankowa powinna z góry wskazać wszystkie składniki swojego wynagrodzenia. Wynagrodzenie to powinno być przedstawione w sposób przejrzysty oraz czytelny. W szczególności każdy składnik wynagrodzenia powinien zostać ujęty w umowie. Co więcej, jeśli wynagrodzenie jest określane procentowo, to koniecznie należy dopytać od jakiej kwoty jest ono naliczane, a także jaka byłaby to szacunkowa kwota na moment podpisania umowy. Wiele – nieprofesjonalnych – podmiotów świadczących usługi prawne w ten sposób stara się bowiem „ukryć” swoją rzeczywistą wysokość wynagrodzenia, która po procesie może się okazać znacznie wyższa od tej, której się spodziewaliśmy.

Po drugie doświadczenie. Tutaj należy się spytać, ile spraw jest prowadzonych przez daną kancelarię i z jakimi rezultatami. Czy kancelaria posiada już wygrane sprawy, a jeśli tak to, ile? Warto także porozmawiać o tym, dlaczego w ocenie przedstawiciela Kancelarii nasza umowa jest nieważna. Jeśli przedstawiciel kancelarii będzie w stanie udzielić nam wyczerpujących i rzeczowych odpowiedzi, to świadczy to o tym, że ma on dużą wiedzę i bogate doświadczenie w sprawach frankowych oraz że będzie w stanie dobrze poprowadzić naszą sprawę.

Po trzecie korzyści. W trakcie pierwszej konsultacji powinniśmy otrzymać informację nt. tego, ile jesteśmy w stanie skorzystać na sporze z Bankiem. Wyliczenia te powinny nam zostać przedstawione w jasny i zrozumiały sposób. Przedstawiciel kancelarii powinien nas także poinformować o tym, jak przebiega cały proces frankowy oraz jak długo (orientacyjnie) będzie on trwał.

Kancelarie frankowe Poznań. Podsumowanie

W Poznaniu jest wielu dobrych i doświadczonych adwokatów oraz radców, którzy z powodzeniem będą mogli poprowadzić naszą sprawę frankową. Korzystając z ich usług, warto jednak zwrócić uwagę na kwestie jakie zostały poruszone w niniejszym artykule. W ten sposób mamy szansę na uniknięcie przykrego zawodu związanego z ujawnieniem się nagłych kosztów czy też niekompetencji. W tym zakresie jak najbardziej warto kierować się zasadą: „ufam, ale sprawdzam”.


Kancelaria Czyżewski Nowojski Ostaszewski sp. k. świadczy usługi prawne m.in. w zakresie spraw frankowych.

Dane kontaktowe:
d.ostaszewski@cno-legal.pl,
telefon: 511-030-795

Ostatnie posty: