Kancelaria frankowa Wrocław, którą kancelarię wybrać?

Po wpisaniu w Google frazy kancelaria frankowa Wrocław wyskakuje co najmniej kilkadziesiąt kancelarii, które świadczą usługi w zakresie spraw frankowych. Dla osoby, która na co dzień nie ma styczności z sądem, wybór spośród tak wielu podmiotów jest dość trudny, dlatego w niniejszym artykule wskażemy, na co zwracać szczególną uwagę, dokonując wyboru kancelarii frankowej działające przed Sądem Okręgowym i Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu.

Kancelaria frankowa Wrocław – czym kierować się dokonując wyboru?

Dokonując wyboru spośród podmiotów świadczących usługi prawne przed wrocławskimi sądami,  powinniśmy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  1. po pierwsze powinniśmy ustalić, czy faktycznie mamy do czynienia z kancelarią, czy też z pośrednikiem. Różnica w tym zakresie jest bardzo istotna. Kancelaria frankowa to zespół osób składających się z adwokatów i radców prawnych, których celem jest świadczenie usług pomocy prawnej. Tego typu osoby są objęte zasadami etyki zawodowej oraz zasadami wykonywania zawodu. Oznacza to, że jeśli sprawa jest prowadzona w sposób nierzetelny lub niewłaściwy, to w takiej sytuacji osoby te będą ponosiły odpowiedzialność dyscyplinarną przed właściwą izbą zawodową. Dodatkowo z punktu widzenia prawa tylko takie osoby mogą świadczyć usługi pomocy prawnej na rzecz klientów.

W przypadku „kancelarii” które działają w charakterze pośredników ich zadaniem jest „nałapanie” jak największej liczby klientów, a w konsekwencji zyskania, jak największej prowizji. Klienci ci następnie są odsyłani do kancelarii, z którymi współpracują pośrednicy. W rezultacie klient płaci dwukrotnie. Najpierw pośrednikowi, a później kancelarii, która poprowadzi jego sprawę. 

  1. Po drugie dokonując wyboru spośród kancelarii działających przed wrocławskimi sądami, powinniśmy sprawdzić, czy kancelaria ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych.  Kwestię tę jest bardzo łatwo sprawdzić. Zwykle kancelarię posiadają na swoich stronach internetowych blogi lub też aktualności, gdzie publikują artykuły. Jeśli na stronie internetowej kancelarii pojawiają się przynajmniej od kilku lat artykuły na temat kredytów frankowych, to w takiej sytuacji możemy mieć pewność, że jest to podmiot, który świadczy usługi prawne od długiego czasu. Dzięki temu doświadczenie, które zostało zyskane przez pełnomocnika w innych sprawach, zostanie wykorzystane również w naszej sprawie. Dodatkowo mamy wówczas pewność, że osoba która prowadzi naszą sprawę, to doświadczony specjalista w zakresie unieważniania umów kredytów frankowych. 
  1. Po trzecie sprawdzajmy zawsze opinie o danej kancelarii. Aktualnie na Google bardzo łatwo jest ustalić, czy kancelaria jest dobrze oceniana, czy też ma słabe noty. Jeśli kancelaria posiada dużą ilość ocen, a jej średnia jest wysoka (najlepiej zbliżona do średniej 4,90-5,00), to w takiej sytuacji mamy pewność, że  do tej pory inni klienci byli zadowoleni z jakości świadczonych usług. 

Zwykle czołowe kancelarie frankowe świadczą usługi na najwyższym poziomie i mają średnią ocenę poziomie 4,8 – 5,0. Przykładowo nasza kancelaria na podstawie ok. 215 opinii ma średnią 5,00.

Od wielu lat zabiegamy o to, aby jakość świadczonych przez nas usług była na najwyższym poziomie i mamy wrażenie, że nam się to udaje i znajduje to odzwierciedlenie w pozytywnych recenzjach i opiniach o naszej pracy.

Kancelaria frankowa Wrocław – ile prawnicy biorą za sprawę o unieważnienie kredytu?

Przed zawarciem umowy z daną kancelarią sprawdźmy, czy wynagrodzenie jest opisane w sposób przejrzysty, jasny i niebudzący wątpliwości. Pamiętajmy, że kredytobiorca to także konsument, a zatem wszelkie kwestie związane z wynagrodzeniem muszą być podane w sposób jednoznaczny. 

Tym samym, najlepiej, aby w umowie o świadczenie usług pomocy prawnej wynagrodzenie było wskazane kwotowo. Jeśli wynagrodzenie jest określone procentowo, to w takiej sytuacji powinniśmy podchodzić do niego z dużą dozą ostrożności. Powinniśmy poprosić przedstawiciela kancelarii o to, aby wyliczył nam szacunkową wysokość kosztów, jakie przyjdzie nam zapłacić z tytułu świadczonych usług pomocy prawnej. W tym zakresie warto również dopytać, co kancelaria dokładnie bierze pod uwagę przy obliczaniu wynagrodzenia procentowego. Jest to o tyle istotne, że różnice w sposobie obliczania tych wartości potrafią sprawić, że wynagrodzenie potrafi być o kilka czy nawet kilkanaście tysięcy złotych wyższe niż kredytobiorca początkowo zakładał.

W naszej kancelarii kierujemy się zasadą, że im bardziej przejrzyście, tym lepiej – dlatego też w umowie wynagrodzenie określamy kwotowo za każdy etap postępowania. Dzięki temu kredytobiorca podpisując umowę z naszą kancelarią, od samego początku wie, ile dokładnie zapłaci za każdy etap pracy. 

Wynagrodzenie za prowadzenie sprawy o ustalane nieważności umowy kredytu jest ustalane indywidualnie w zależności od okoliczności sprawy, ale zwykle w następujących widełkach:

  • 3000-6000 zł brutto za czynności procesowe i za prowadzenie sprawy w I instancji 
  • 2000-4000 zł brutto za prowadzenie sprawy w II instancji 
  • 500 zł brutto za stawiennictwo na rozprawie (zwykle są 3 rozprawy) 
  • 7000-16000 zł brutto tytułem premii za zwycięstwo. 

Kancelaria frankowa Wrocław – czy siedziba kancelarii ma znaczenie?

Aktualnie, to czy kancelaria posiada siedzibę we Wrocławiu, nie ma najmniejszego znaczenia. Sprawy frankowe mają to do siebie, że zwykle rozprawy są przeprowadzane w trybie wideokonferencji. Oznacza to, że ani kredytobiorcy, ani pełnomocnik nie stawia się osobiście w sądzie.

Gdyby jednak rozprawa była przeprowadzana w trybie stacjonarnym, to też nie stanowi to żadnego problemu. Po pierwsze pełnomocnicy bardzo często podróżują pomiędzy miastami tak, aby stawić się na rozprawie, a po drugie kancelarię często współpracują z lokalnym pełnomocnikiem, który w razie konieczności stawia się bezpośrednio na rozprawie. 

W sprawie frankowej największe znaczenie ma to, aby prawidłowo sformułować pozew, replikę na odpowiedź na pozew oraz pisma procesowe. Sama rozprawa stanowi już tylko element końcowy, który zasadniczo nie ma aż tak dużego znaczenia z punktu widzenia sprawy dotyczącej kredytu frankowego. Dlatego też decydując się na wybór kancelarii frankowej kwestia tego, czy kancelaria ma siedzibę we Wrocławiu, nie powinna być kwestią decydującą. Dużo większe znaczenie ma to, czy kancelaria jest dobrze oceniana a także, czy kancelaria ma sukcesy w zakresie prowadzonych spraw frankowych.

Masz jakieś pytania? Zastanawiasz się czy Twoja umowa frankowa jest wadliwa? Chcesz pozwać bank a może zostałeś pozwany i szukasz pomocy?

Nasza kancelaria pomaga frankowiczom w ponad 900 sporach. uzyskaliśmy już ponad 200 korzystnych wyroków. Główna spejcalizacją naszej kancealrii są tzw. kredyty frankowe (kancelaria frankowa, kancelaria pomocy frankowiczom).

DANIEL OSTASZEWSKI
radca prawny

e-mail: d.ostaszewski@legal.pl

telefon: 511-030-795

Ostatnie posty: