Kancelaria frankowa Głogów i Legnica – w dzisiejszym artykule podpowiadamy czym kierować się wybierając kancelarię frankową

Legnica i Głogów w ostatnich kilkunastu latach bardzo mocno się rozrosły. Na terenie tych miast zrealizowano wiele inwestycji mieszkaniowych. Większość z nich w okresie od 2004 do 2008 r. była finansowana z kredytów hipotecznych powiązanych z walutą franka szwajcarskiego. W konsekwencji obecnie Legnicę oraz Głogów zamieszkuje wielu kredytobiorców frankowych. Kredytobiorcy Ci każdego dnia zmagają się ze spłatą kredytu frankowego. Niejednokrotnie, mimo spłacania kredytu już od blisko 15 lat, ich saldo zadłużenia jest nadal większe od kwoty wypłaconego kredytobiorcom kapitału. To z kolei sprawia, że osoby te czują się poszkodowane, czy wręcz oszukane, a jednocześnie starają się one znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji. Jednym z takich “wyjść” jest dochodzenie swoich praw na drodze postępowania sądowego. I tu pojawia się pierwszy problem, jaką kancelarię frankową w Głogowie i Legnicy wybrać?

Kancelaria frankowa Głogów i Legnica – doświadczenie

Pierwszym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, jest doświadczenie danej kancelarii w sprawach frankowych. Najlepiej, aby kancelaria frankowa zajmowała się prowadzeniem tego typu spraw od dłuższego czasu. Dzięki temu taka kancelaria będzie miała doświadczenie z różnymi bankami oraz będzie potrafiła sobie poradzić na różnych etapach postępowania. Dodatkowo doświadczenie specjaliści z łatwością odpowiedzą na każde zadane przez klienta pytanie oraz udzielą mu wyczerpujących odpowiedzi.

Kancelarie frankowe w Głogowie i Legnicy – opinie klientów

Mieszkańcy Głogowa oraz Legnicy zamierzający wytoczyć powództwo przeciwko Bankowi, powinni również zbadać jaką opinię ma dana kancelaria frankowa wśród swoich klientów. Aby to zrobić wystarczy wejść np. na stronę Google i tam poczytać opinie o danej kancelarii. Najlepiej, aby opinii tych było jak najwięcej i aby były one jak najkorzystniejsze dla danej kancelarii. Wielość opinii oraz ich wysoka średnia dowodzi, że kancelarii dba o zadowolenie swoich klientów oraz świadczy usługi na wysokim poziomie. Co ważne opinie na stronach takich jak np. Google mogą być dodawane przez każdego i nie wymagają one zatwierdzenia przez właściciela strony. Dzięki temu mamy pewność, że  uzyskania obiektywnej oceny pracy danej kancelarii frankowej.

Kancelarie frankowe a ich zespół specjalistów

Pamiętajmy, że naszą sprawę najlepiej poprowadzą prawnicy specjalizujący się w sprawach frankowych. Obecnie nie ma już prawników, którzy specjalizowaliby się w każdej dziedzinie prawa. Dlatego też szukając prawnika dla siebie, warto wybrać takiego, który zajmuje się wyłącznie (lub w przeważającej większości) sprawami frankowymi. Co ważne w zespole takich specjalistów powinien się znaleźć co najmniej jeden profesjonalny pełnomocnik (tj. adwokat lub radca prawny). Pamiętajmy, że tylko oni mogą nas reprezentować w ewentualnym sporze frankowym.

Czy muszę być reprezentowany przez profesjonalnego pełnomocnika z tych miast?

Dokonując wyboru pełnomocnika procesowego, wielu Frankowiczów zastanawia się, czy musi wybierać kogoś z rodzinnego miasta, czy też może zlecić prowadzenie sprawy specjaliście z innego miasta. Ogólnie rzez biorąc, to gdzie nasz prawnik ma kancelarię, nie ma to żadnego znaczenia dla procesu. Naszą sprawę może poprowadzić zarówno prawnik z Głogowa, czy Legnicy, jak również prawnik z Poznania, Gdańska, czy Krakowa.

Obecnie większość kancelarii frankowych zapewnia 3 formy kontaktu z klientem: telefoniczną, wideokonferencję oraz tradycyjne spotkanie na miejscu. Dzięki temu niezależnie od tego, gdzie ma siedzibę nasz prawnik, mamy możliwość łatwego skontaktowania się z nim i porozmawiania o naszej sprawie. W tym miejscu należy zauważyć, że niewątpliwą zaletą np. wideokonferencji jest to, że nie musimy dojeżdżać do kancelarii i brać wolnego w pracy.

Wynagrodzenie kancelarii frankowych

Kredytobiorcy frankowi mieszkający w Legnicy, czy też w Głogowie, którzy rozważają wytoczenie powództwa frankowego, z pewnością zastanawiają się, ile kosztowałoby poprowadzenie ich sprawy. W tym zakresie trzeba wskazać, że prawnicy ustalają wynagrodzenie indywidualnie. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka podstawowych reguł:

  1. wycena kosztu poprowadzenia sprawy frankowej powinna być darmowa (pełnomocnik procesowy nie powinien pobierać żadnej opłaty za wycenę poprowadzenia sprawy). Frankowicze jako konsumenci mają prawo poznać całkowitą wysokość wynagrodzenia kancelarii frankowej jeszcze przed podpisaniem jakichkolwiek dokumentów.
  2. z góry określone wynagrodzenie kancelarii frankowej. Frankowicze mają prawo do tego, aby poznać wszystkie koszty, jakie będą wiązały się z prowadzeniem sprawy jeszcze przed podpisaniem umowy.
  3. mechanizm obliczania wynagrodzenia kancelarii frankowej powinien być jasno rozpisany. Warto poprosić, aby prawnik dokonał szacunkowego wyliczenia całości wynagrodzenia. 
  4. w umowie powinno być jasno wskazane, czy wynagrodzenie obejmuje I i II. Instancję. Jeśli tak nie jest, to koniecznie należy dopytać, ile wyniesie koszt prowadzenia sprawy w II instancji.
  5. najkorzystniejszą dla Frankowiczów formą rozliczenia wynagrodzenia kancelarii frankowej jest tzw. wynagrodzenie mieszane. W takim przypadku początkowo wpłacamy tylko ułamek całego wynagrodzenia (np. 1/3), a resztę (np. 2/3) w ramach tzw. success fee, czyli premii za zwycięstwo. Co ważne tę drugą część wynagrodzenia wpłacamy na rzecz kancelarii frankowej, tylko w razie prawomocnej wygranej. Dzięki takiemu układowi mamy pewność, że prawnikom prowadzącym naszą sprawę będzie zależało na wygraniu procesu (w końcu od tego zależy ich wynagrodzenie).
  6. przed zawarciem umowy, powinniśmy otrzymać jej egzemplarz do zapoznania się z nim w domu.

Kancelarie frankowe Głogów i Legnica – podsumowanie

Frankowicze z Głogowa i Legnicy, którzy zamierzają dochodzić swoich praw na drodze postępowania sądowego, dokonując wyboru kancelarii frankowej, powinni skupić się na powyższych kryteriach. Dzięki temu mają większą szansę na powierzenie prowadzenia swojej sprawy profesjonalistom oraz na uniknięcie przykrego rozczarowania związanego z ujawnieniem się nieprzewidywanych wcześniej kosztów.

Kancelaria Czyżewski Nowojski Ostaszewski sp. k. świadczy usługi prawne m.in. w zakresie spraw frankowych.

Dane kontaktowe:
d.ostaszewski@cno-legal.pl,
telefon: 511-030-795

Ostatnie posty: